Czy wszyscy kamperowicze przygotowani już do sezonu?

Wyprawa każdego miłośnika caravaningu powinna być poprzedzona skrupulatnymi preparacjami. Planujesz niezapomniany urlop z członkami rodziny, a jako cel podróży obrałeś każde miejsce, w którym będziesz mógł zaparkować swoją przyczepę kempingową? Zanim wyruszysz w trasę, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci przygotować się do sezonu!

1. Przezorny zawsze ubezpieczony

Pierwszą rzeczą, której powinieneś poświęcić szczególną uwagę, jest sprawdzenie ważności badań technicznych oraz polisy OC Twojego pojazdu. Wypadki chodzą po ludziach – nigdy nie wiesz, kiedy spotka Cię na drodze zagrożenie.

2. Sprawna przyczepa kempingowa na sezon urlopowy

Obligatoryjnie sprawdź też, czy wszystkie urządzenia, od których uzależniona jest funkcjonalność (instalacja elektryczna, gazowa, wodna) i prawidłowość działania pojazdu, są w pełni sprawne. Zacznij od opon, których kształt przed wyjazdem na urlop warto skontrolować. Konieczne może być też wyrównanie ciśnienia. Warto też poświęcić kilka chwil na sprawdzenie stanu zawieszenia przyczepy – kształtu osi, prawidłowego działania mechanizmów hamujących, sprawności układu jezdnego.

3. Dobry plan to klucz do niezapomnianej przygody

Niezależnie od tego, czy w sezonie urlopowym pragniesz odwiedzać nowe miejsca, czy udajesz się tam, gdzie znasz każdy kąt – poświęć chwilę na przygotowanie trasy, którą będziesz poruszał się ze swoją przyczepą kempingową. Koniecznie uwzględnij odległości między punktami postojowymi i sprawdź, czy na odcinkach znajdują się stacje paliw. Jeśli planujesz podróż w nieznane, zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat nowego miejsca oraz z prognozą pogody.

4. W planowaniu urlopu Ci nie pomożemy, ale możesz liczyć na nasze wsparcie w zakresie przygotowań technicznych!

Jeśli nie masz czasu na przeglądy i drobne naprawy, możesz zgłosić się do profesjonalistów. Zespół INTER-CAMP z przyjemnością zajmie się przygotowaniem Twojej przyczepy kempingowej do sezonu. Możesz mieć pewność, że pojazd trafi w dobre ręce, a wszelkie potencjalne usterki zostaną naprawione.

 

 

 

 

Scroll to top