Jakie firmy produkują przyczepy kempingowe?

Któż z nas nie marzy o wczasach w dowolnym wybranym miejscu? O możliwości dowolnego przemieszczania się bez obowiązku odmeldowywania z hotelu bądź kwatery noclegowej? Z przyczepami typu caravan taki urlop jest możliwy, a nawet banalnie prosty do zorganizowania! Wystarczy wyszukać lokalizacje kempingów położonych w najbardziej interesujących dla nas miejscach i ruszyć w drogę.

Najpopularniejsze marki przyczep kempingowych oraz ich pochodzenie

Na polskim rynku caravaningowym popularność fabrycznie nowych modeli jest niestety dość niska. Wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami zakupu. Miłośnicy wolnego podróżowania coraz częściej przeszukują internet, by poznać najkorzystniejsze oferty – i zazwyczaj ich poszukiwania dotyczą modeli używanych.

Największą popularnością cieszą się karawany marek takich, jak:

  • Adria: słoweńska firma, która od ponad pół wieku zajmuje się produkcją luksusowych przyczep kempingowych. Ich wyroby wyróżnia mnogość układów wnętrza, a także szeroki wybór modeli – od tych najbardziej kompaktowych, aż po te pokaźnych rozmiarów, które wymagają od kierującego dodatkowych uprawnień (B+E);
  • Hobby: uznany niemiecki koncern, który wprowadza na rynek caravaningowy nie tylko przyczepy kempingowe pod logotypem Hobby, ale też Fendt Caravan. Produkty tej marki cechują się zazwyczaj bardzo bogatym wyposażeniem przy zachowaniu relatywnie dobrego stosunku ceny do jakości;
  • Hymer + ERIBA: kolejna niemiecka marka, której pojazdy kempingowe zawojowały polski rynek. Uznawane są za kultowe – wyróżnia je pierwszorzędna jakość oraz wyjątkowy design. Są to pojazdy oceniane jako niezwykle komfortowe, a jednocześnie umożliwiające łatwą organizację dzięki dziesiątkom praktycznych schowków. Przyczepy występują jedynie pod nazwą ERIBA.

Przez doświadczonych miłośników caravaningu polecane są także marki takie jak Tabbert, Knaus, Wilk, KIP, Avento, LMC czy KABE.

Karawan to inwestycja na całe życie – warto zgłębić temat!

Przed dokonaniem zakupu przyczepy kempingowej, problematyczna może okazać się kwestia wyboru odpowiedniej marki. Zachęcamy do sugerowania się z naszym zestawieniem najbardziej uznanych producentów przyczep typu caravan – być może taka garść informacji będzie dla Ciebie pomocna!

 

 

 

Scroll to top